Upcycling cycle
Série workshopů vychází z konceptu upcycling, který spočívá ve vytváření nových produktů, z již nepotřebného materiálu. Během jarních měsíců se uskuteční čtyři nezávislá setkání, kde účastníci prostřednictvím ruční práce vytvoří unikátní produkty, jako jsou peněženky, penály, ledvinky nebo brože, znovu využívající starý textil a jiné materiály. Program bude hostit umělkyně a lektoři, kteří účastníkům pomohou poprvé pracovat se šicím strojem nebo experimentovat s vytvářením vláken z alternativních materiálů. Na konci každého setkání si účastníci odnesou svůj vlastní upcyklovaný výtvor domů.

1. Penál 
(Již proběhlo) Během prvního setkání v úterý úterý 26. 3., 16 – 18:30 hod, pod vedením lektorky Johany Víchové si účastníci vytvoří svůj vlastní originální penál. Materiály potřebné k tvorbě budou k dispozici na místě, můžete si však donést vlastní látky nebo zipy, které chcete upcyklovat. 
Lektorka: Johana Víchová
Harmonogram: úterý 26. 3. 2024, 16–18:30 hod
Věk:14+
Časová dotace:  2, 5 hod
Cena: 200 Kč

2.  Výroba příze a kabelek
Dílna vedená studentkou magisterského studia ateliéru Oděvní a textilní design na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, BcA. Emou Domanickou, se zaměřuje na klasické techniky pletení nebo háčkování. Účastníci budou mít možnost vytvořit originální kabelky z recyklované příze, založené na odpadových materiálech vznikajících při šití. Kromě toho si budou moci vyzkoušet vytvořit vlastní přízi za pomoci upcyklování materiálů. Cílem dílny je spojit techniku pletení s minimalizací uhlíkové stopy textilního průmyslu. Materiály, jako jsou jehlice, háčky a upcyklovaná příze, budou poskytnuty, avšak je vítáno přinést si také vlastní materiály, které by účastník chtěl upcyklovat.
Lektorka: Ema Domanická
Věk: 10+
Cena: 200 kč
Datum:  23. 4. 2024, 16:00–18:30

3. Textilní koláže
Na třetím setkání, které se koná dne 14.5. od 16:30, budou účastníkům poskytnuty inovativní možnosti tvorby textilní koláže pod vedením Zuzany Smetáčkové. Tato aktivita nabídne prostor k úpravě již existujícího oblečení, tvorbě dekorací pro interiér nebo vytvoření textilního obrazu podle vlastních představ. Všechny potřebné materiály budou k dispozici na místě, můžete si však donést vlastní látky a doporučujeme si donést vlastní oblečení k upravení. Vaše mikina s odřeným logem, polštářový povlak nebo deka, a mnoho dalších předmětů, může díky kolážím získat nový život.
Lektorka: Zuzana Smetáčková
Věk:  12+
Cena:  250 Kč
Datum: 14. 5. 2024, 16:30–19:00
​​​​​​​​​​​​​​
Pro přihlášení nebo bližší informace můžete také psát →  kaciipetraskova@gmail.com

Výstavní program Galerie Emila Filly na rok 2024 podpořily: Ministerstvo kultury ČR, Město Ústí nad Labem, Ústecký kraj. Mediálními partneři: FlashArt, Uličník