Noc kostelů, muzejní a galerijní noc
2. 6. od 17.00 hodin
Celý večer se ponese v duchu oslav budovy, ve které Galerie Emila Filly sídlí. Připravili jsme hravé workshopy pro děti i dospělé, při kterých se můžete zapojit do zkrášlení výlohy galerie a okolí. Dále přednášku o brutalistní architektuře a na závěr DJ a volná zábava.
workshopy (17.00–18.30)
Vyrobte si originální samolepku, kterou si odnesete nebo s ní můžete vyzdobit výlohu Galerie Emila Filly a zanechat tak vlastní otisk ve veřejném prostoru. 
Společně osázíme květináče před galerií. Budou vám stačit ruce a nadšení do práce. Zeleň, hlína, truhlíky budou k dispozici.
Přednáška – Brutalismus (18.30–19.30)
Betonové brutalistní stavby centra Ústí bývají často hodnocené společně s panelovou výstavbou jako nechtěné dědictví komunistického režimu. Mají ale svou hodnotu a místo v dějinách  světové architektury.  Krásu brutalistické architektury v Ústí a v zahraničí vám s erudovaným výkladem představí architekt Tomáš Petermann a ředitelka Galerie Emila Filly Eva Mráziková.
→ přesun do kinosálu Domu kultury
Přednáška – Padesát barev divadla (20.00–21.00)
Jak vypadá současná divadelní scéna? Jak vzniká divadelní hra? Kam se ubírají trendy a jaké jsou nároky současného divadelního publika? Dozvíte se v prezentaci Filipa Nuckollse & Jana Kvasničky, která vám odkryje i zákulisí přípravy a realizace divadelních projektů. 
Filip Nuckolls – režisér na volné noze, dříve kmenový režisér Divadla v Celetné i Činoherního studia v Ústí nad Labem, kde působil i jako i jako umělecký šéf. Spoluzakladatel nezávislého divadla M.U.T. a divadla 6:16.
Jan Kvasnička – zakladatel a dlouhodobý ředitel festivalu KULT, který se od roku 1995 koná v Ústí nad Labem, zakladatel divadla KULT, které se specializuje na projekty ve veřejném prostoru a v současnosti ředitel Kulturního střediska města Ústí nad Labem.
→ přesun zpět do Galerie Emila Filly
DJ , tanec, zábava 
knižní vazba & SKETCHBOOKING
dvoudílný workshop (lze navštívit i samostatně)
5. 6. od 16.30 Knižní vazba
V rámci workshopu Knižní vazby si vyrobíte malý notýsek formátu A6 a naučíte se ho sešít ozdobnou japonskou šitou vazbou, která je vhodná i pro ty z vás, kteří mají z jehly a nitě respekt. Seznámíte se s tradičními druhy šití japonské vazby. Veškeré materiály budou k dispozici na místě.
Lektorka: Aneta Bendáková
Cena: 200 Kč
12. 6. od 17.00 Sketchbooking
Znáte dokonalé skicáky z instagramu? Taky máte pocit, že už ani ve vlastním skicáku nemůžete chybovat nebo experimentovat? Skicák tu není proto, aby nás soudil, je tu proto, aby nás kreativně rozvíjel a příjmal naše lidské chyby. Pojďme tuto skutečnost oslavit společným skicováním u šálku čaje!
Lektorky: Eliška Stronerová + Leila Basgun
Cena: 200 Kč

Brože z papírových odstŘižků
workshop
sobota 24. 6. od 16.00
Společně se naučíme vytvářet brože různých velikostí, barev a autentických motivů z odpadního papírového materiálu, které jsou navíc velice pevné a voděodolné. Tyto naše vytvořené ozdoby budeme moci nosit každodenně na oblečení, batohu, nebo je to například skvělý dárek.
*Pokud byste si chtěli udělat brož s fotografií nebo s čímkoli osobním, lze si donést svůj vlastní podklad.
Doba trvání: 2-3 hod
Max. počet účastníků: 8
Minimální věk: 11 let

Cena kurzu: 190 Kč 
Lektorka: Kristýna Mouchová
pracovní listy pro školy:
Brutalistní architektura
Betonové brutalistní stavby centra Ústí bývají často hodnocené společně s panelovou výstavbou jako nechtěné dědictví komunistického režimu. Mají ale svou hodnotu a místo v dějinách světové architektury. Proto jsme pro žáky 5.–8. tříd připravili ve spolupráci s pedagogy a studenty Katedry výtvarné kultury PF UJEP pracovní listy, které jim pomohou poznat specifika brutalismu, a to konkrétně na příkladu budovy, ve které Galerie Emila Filly sídlí.
Program je možné absolvovat kdykoli (po předchozí domluvě termínu), neváže se k žádné konkrétní výstavě. V galerii vše vysvětlíme a pomůžeme s hodnocením. Žáci mohou pracovat ve skupinkách (2–3) a budou potřebovat alespoň jeden telefon s připojením na internet a fotoaparátem. V galerii je volná wi-fi.
1. Teoretická část vysvětluje základní charakteristiku stylu. Žáci pracují s QR kódy odkazujícími na fotografie a odpovídají na otázky.
2. V praktické části žáci samostatně objevují a plní fotografické úkoly v okolí budovy Krajského úřadu.
3. Závěrečné vyhodnocení fotografických úkolů.
Rezervaci míst můžete provést také emailem na info@gef.cz nebo na tel. +420 774 925 727 nebo nás navštivte přímo v galerii.
Výstavní program Galerie Emila Filly na rok 2022 podořily: Ministerstvo kultury ČR, Město Ústí nad Labem, Ústecký kraj
Mediálními partneři: FlashArt, Artikl, Uličník