Komentovaná prohlídka s autory
30. 9.  2021 (čtvrtek) od 17 hodin
Výstavou IN VIVO vás provedou vystavující umělci: Ondřej Filípek, Matouš Háša a Kateřina Komm.
akvarel
večerní kurz 
23.9. – 25. 11. 2021, 17–20 hodin
Dlouhodobý kurz výuky akvarelové malby je určen pro začátečníky a jemně pokročilé ve věku 18+. Kurz bude probíhat každý čtvrtek odpoledne v galerii od 17do 20 hodin a obsahuje 10 lekcí, v nichž si zájemci osvojí základy akvarelové malby prostřednictvím různorodých etud. Výsledkem kurzu je základní orientace v technice, schopnost rozvržení kompozice, dovednost práce s akvarelovými barvami. Na závěr si účastníci odnesou zarámované dílo. 
Lektorkou kurzu je BcA. Ilona Dragoeva
Kapacita kurzu: +-6 osob
Cena kurzu: 1500,- Kč/osobu a celý kurz
fakticky BETONOVÉ ŠPERKY
Workshop - pod vedením Petry Bindr z Fakticky.eu
24. 9. (pátek) od 16 hodin
Co si trochu ušpinit ruce? Vezměte do ruky špachtli, namíchejte si tu správnou hustotu betonu, přisypte trochu drahého kamení a vyrobte si šperk! Můžete si vlastníma rukama vytvořit šperk podle vlastního vkusu  a to konkrétně náš bestseller – kuličku s polodrahokamy na řetízku z kvalitní chirurgické oceli. Přijďte si užít 2 hodinový tvořivý proces. Pomazlit se s naší sbírkou minerálů a vybrat tu nejlepší kombinaci právě pro vás. Anebo si přineste a zpracujte vlastní mineralogické úlovky z cest. Technologii výroby zvládne pod naším vedením opravdu každý!  Na workshopu se také dozvíte více o práci s betonem, broušení a dalších možnostech zušlechťování tohoto krásného materiálu. Provedeme vás celým procesem výroby od odlévání až po leštění a závěrečnou impregnaci.
max počet účastníků: 4–8
délka kurzu: 2 hodiny
věk: od 15 let
kurzovné: 1000 Kč/osobu
PŘIPRAVUJEME:
Vyšívací kurz
Up-cycling pánských košil
Knižní vazba
Program pro školy
Není socha jako socha
Vzdělávací program pro školy a zájmové skupiny
Přijďte se podívat na výstavu IN VIVO do Galerie Emila Filly v Ústí nad Labem a společně prozkoumat výtvarná díla čtyř současných českých umělců: Miriam Kaminské, Kateřiny Komm, Ondřeje Filípka a Matouše Háši. Zjistíte, do jakých podob a rozměrů se může proměnit současná socha, jak se ze spacáku stává umělecké dílo a kam se schovala lidská figura. Naučíme se naslouchat tomu, co nám o sobě sochy „vyprávějí“ a poslechneme si jejich příběhy. Dozvíme se, proč i barva a materiál, ze kterého je socha vytvořena, může být spoluautorem takového vyprávění a jak můžete prostřednictvím vlastní výtvarné tvorby vyprávět svůj příběh.
Program se budeme snažit přizpůsobit vašim konkrétním požadavkům, časovým možnostem i dané skupině žáků a stupni vzdělávání (MŠ, ZŠ, ZUŠ, SŠ). Součástí programu je prohlídka výstavy, dialog nad vybranými díly a vlastní tvorba žáků.
Datum trvání výstavy: 13. 8. – 3. 10. 2021
Lektorky: Dagmar Myšáková, Šárka Studecká (ve spolupráci s Katedrou výtvarné kultury PF UJEP).
Rezervaci míst můžete provést emailem na info@gef.cz nebo na tel. +420 774 925 727 nebo nás navštivte přímo v galerii.
Výstavní program Galerie Emila Filly na rok 2021 podořily: Ministerstvo kultury ČR, Město Ústí nad Labem
Mediálními partneři: FlashArt, Artikl, Uličník