Noc kostelů, muzejní a galerijní noc

Během noci kostelů si můžete užít program v Galerii Emila Filly. Celý večer se ponese v duchu oslav budovy, ve které Galerie Emila Filly sídlí. Připravili jsme hravé workshopy pro děti i dospělé, při kterých se můžete zapojit do zkrášlení výlohy galerie a okolí. Dále přednášku o brutalistní architektuře a na závěr DJ a volná zábava.
workshopy (17.00–18.30)
Vyrobte si originální samolepku, kterou si odnesete nebo s ní můžete vyzdobit výlohu Galerie Emila Filly a zanechat tak vlastní otisk ve veřejném prostoru. 
Společně osázíme květináče před galerií. Budou vám stačit ruce a nadšení do práce. Zeleň, hlína, truhlíky budou k dispozici.
Přednáška – Brutalismus (18.30–19.30)
Betonové brutalistní stavby centra Ústí bývají často hodnocené společně s panelovou výstavbou jako nechtěné dědictví komunistického režimu. Mají ale svou hodnotu a místo v dějinách  světové architektury.  Krásu brutalistické architektury v Ústí a v zahraničí vám s erudovaným výkladem představí architekt Tomáš Petermann a ředitelka Galerie Emila Filly Eva Mráziková.

→ přesun do kinosálu Domu kultury
Přednáška – Padesát barev divadla (20.00–21.00)
Jak vypadá současná divadelní scéna? Jak vzniká divadelní hra? Kam se ubírají trendy a jaké jsou nároky současného divadelního publika? Dozvíte se v prezentaci Filipa Nuckollse & Jana Kvasničky, která vám odkryje i zákulisí přípravy a realizace divadelních projektů. 
Filip Nuckolls – režisér na volné noze, dříve kmenový režisér Divadla v Celetné i Činoherního studia v Ústí nad Labem, kde působil i jako i jako umělecký šéf. Spoluzakladatel nezávislého divadla M.U.T. a divadla 6:16.
Jan Kvasnička – zakladatel a dlouhodobý ředitel festivalu KULT, který se od roku 1995 koná v Ústí nad Labem, zakladatel divadla KULT, které se specializuje na projekty ve veřejném prostoru a v současnosti ředitel Kulturního střediska města Ústí nad Labem.

→ přesun zpět do Galerie Emila Filly
DJ , tanec, zábava